Palamutbükü / Ulaşım

Palamutbükü

 Datça yarımadasının güney batı noktasında, yaklaşık 2km uzunluğunda benzersiz plaja sahip tatil kasabasıdır. İdda ediyoruz ki daha önce hiç bir maviyi böylesine ihtişamlı görmediniz. Kirpiğinizi düşürseniz 10 metre derinlikte görebilceğiniz bir denize sahip Palamutbükü. Sizleri bu cennete davet ediyoruz. 

  Palamutbükü'ne Ulaşım

Datça’ya ulaşmak için bir kaç farklı yolunuz bulunmaktadır. Hava, deniz ve kara yolu ile Datça’ya gelebilirsiniz. Bodrum havaalanına gelmek isteyenler için feribot servisi ile Datça’ya 2 saat içinde ulaşma imkanı bulunuyor ancak kesin hareket saatleri sezona ve aylara göre değiştiğinden daha önceden soruşturmada fayda var. Datça – Bodrum arası feribot seferleri Nisan başı itibariyle başlamakta, Ekim ayı sonlarında bitmektedir. En işlek yaz sezonunda günde 2 defa karşılıklı olarak feribot seferleri mevcuttur.

Dalaman havaalanına İstanbul ve Ankara’dan direk uçuşlarla ulaşabilirsiniz. Dalaman havaalanı Datça’dan 160 km. uzaklıktadır ve havaalanından Marmaris’e kadar servis ile ve daha sonrasını ise saat başı kalkan minibüsler aracılığıyla tamamlayabilirsiniz.

Datça’ya 3 km kala sağ taraftan knidos-mesudiye-palamutbükü yol ayrımı vardır. Buradan içeri girdiğiniz zaman palamutbükü levhasını devamlı takip ederek yaklaşık yarım saat sonra buraya ulaşırsınız. Yollar yeni ve güzeldir, İskandil apart tabelasını görünce sağa sapmanız yeterli olacaktı. Sağa saptıktan 100 metre sonra apartımıza ulaşırsınız.